zdjęcie genomu koronowirusa

Co to jest kwarantanna i ile trwa?

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na koronawirusa. Co do zasady kwarantanna trwa 10 dni. Jednak w niektórych przypadkach okres ten jest dłuższy, np. wobec osób przebywających na kwarantannie w związku z zachorowaniem współdomownika. Więcej informacji znajduje się poniżej.

Budynek starostwa powiatowego w Sępólnie Kr. oraz biały napis na czerwonym tle "Komunikat Starosty Sępoleńskiego"

Z uwagi na aktualną sytuację w Polsce i na świecie Starosta Sępoleński mając na uwadze ochronę mieszkańców naszego Powiatu podjął decyzję o ograniczeniu od dnia 2 listopada 2020 roku do odwołania osobistego przyjmowania interesantów w Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej podległych Powiatowi.

Tablica informayjna z napisem o punkcie pobrań testów COVID-19

Mobilna stacja "DRIVE-THRU" w Sępólnie Krajeńskim już działa.

Czarny napis PSZOK na białym tle z czerwonym ukośnym paskiem z napisem zamknięte w tle zielony znak recyklingu

Zakład Gospodarki Komunalnej w Sośnie informuje, że z powodu rozwijającego się koronawirusa PSZOK w Sośnie będzie nieczynny od 14.10.2020 r. do odwołania.

Biały napis Komunikat Wójta Gminy Sośno na czerwonym pasku w tle zdjęcie genomu koronowirusa i logo Gminy Sośno w prawym górnym rogu

KOMUNIKAT NR 5/2020

WÓJTA GMINY SOŚNO

z dnia 12 października 2020 r.

Grafika - Grupy wsparcia

Darmowe wsparcie psychologiczne w ramach grup wsparcia „Równoważnia”

Fundacja ADRA Polska, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym, w tym lękowi wywołanemu pandemią wirusa COVID-19, uruchamia grupy wsparcia online prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.