27 maja 2020 r. Pani Ewa Kwasigroch, dotychczasowa kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sośnie, przeszła na emeryturę.

Pani Ewa kierowała Ośrodkiem od października 1990 r. i wie o pomocy społecznej wszystko. Za jej rządów w 2003 r. GOPS został usamodzielniony kadrowo i finansowo (odrębna od urzędu jednostka organizacyjna). Dzięki m.in. staraniom Pani kierownik w 2009 r. Ośrodek otrzymał nową siedzibę przy ul. Parkowej 4. Jest to już prężna instytucja, zatrudniająca specjalistów - pracowników socjalnych oraz administratywistów, których praca sprawdziła się w różnych akcjach związanych z pomocą naszym mieszkańcom. Dziękujemy serdecznie Pani Ewie z a długotrwałą służbę w naszym samorządzie. Jesteśmy przekonani, że długo jeszcze będzie nam służyła swoją radą i doświadczeniem.

kwasigroch ewa 770

Życzymy Pani Ewie dużo zdrowia i pomyślności oraz realizacji wszystkich planów w życiu osobistym.

Od 28 maja naszym ośrodkiem pomocy społecznej kieruje Pani Hanna Półgesek dotychczasowa główna księgowa tej jednostki. Została zatrudniona na tym stanowisku na zasadach awansu wewnętrznego. Pani Hania pracuje w GOPS-ie ponad 3 lata (przedtem w Urzędzie Gminy Sośno). Posiada wykształcenie wyższe, a w 2019 r. ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy na kierunku Organizacja Pomocy Społecznej. W 2017 r. Pani Hanna Półgęsek otrzymała nagrodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej za ofiarność i zaangażowanie w pracę na rzecz wsparcia osób i rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnicy.

Pani Hani życzymy satysfakcji z pracy oraz dużo zdrowia do skutecznej realizacji zawodowych zamierzeń.