Zdjęcie przedstawia budynek Szkoły Podstawowej w Przepałkowie w piękny letni dzień

Tradycyjnie już, 1 września, rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przypada on na czasy szczególne - pandemii COVID-19.

Szkoły, rodzice i uczniowie podejmują szereg działań aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W szkołach i przedszkolu opracowano szczegółowe procedury na różne sytuacje związane z pobytem dzieci, nauczycieli i rodziców. W przypadkach wystąpienia zarażenia wirusem SARS CoV-2 w naszych jednostkach oświatowych natychmiast, we współpracy z sanepidem, podejmiemy niezbędne kroki przewidziane w wytycznych ministerstwa i Głównego Inspektora Sanitarnego.

O szczegółach dowiecie się Państwo na stronach Waszych szkół:

Minister Edukacji Narodowej opublikował list z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 - LINK (nowe okno).

Wójt Gminy Sośno życzy dzieciom, uczniom, rodzicom i pracownikom oświaty owocnej pracy w otoczeniu sprzyjającym zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Niech przedsięwzięte środki i praktykowanie bezpiecznych zachowań pomagają nam w tym.