Po raz dwudziesty przyznamy Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nasze prestiżowe wyróżnienia, będące wyrazem uznania za najbardziej wartościowe dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej w roku 2019.

Termin składania wniosków przedłużyliśmy do 7 września. Zdjęcia z gali wręczenia nagród z ubiegłorocznej edycji: https://drive.kujawsko-pomorskie.pl/index.php/s/bhw7OnSfnfSTW05. Autorzy zdjęć są podpisani przy poszczególnych folderach.

- Uhonorujemy najlepszych z najlepszych – osoby i zespoły, które swoją aktywnością, zaangażowaniem i pracą czynią dobro i służą rozwojowi regionu. Promujemy twórcze, nowatorskie przedsięwzięcia, warte naśladowania w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym, a przede wszystkim twórcze i aktywne postawy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Nagrody Marszałka przyznane zostaną w tym roku następujących dziedzinach:

• gospodarka
  • fundusze unijne
  • rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich
  • innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich
  • nauka, badania naukowe i postęp techniczny
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona zdrowia
  • sport
  • ochrona środowiska naturalnego
  • działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka
  • budowa społeczeństwa obywatelskiego
  • promocja województwa.

Wnioski o przyznanie Nagrody Marszałka należy składać w dwóch egzemplarzach: jeden w wersji elektronicznej (na dowolnym nośniku lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i drugi w wersji papierowej (osobiście w punkcie podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu lub przesyłając na adres: Sekretarz Kapituły Nagród Marszałka, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń.

Wśród ubiegłorocznych laureatów są m. in. spółka Lafarge Cement z Barcina (powiat żniński) za modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy w Piechcinie, Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim z Bydgoszczy za projekt i budowę Centrum Pomocy Świętego Brata Alberta, prof. dr hab. inż. Adam Gadomski z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy za opracowanie modeli bioinspirowanych w fizyce oraz ich zastosowanie w medycynie i inżynierii biomedycznej oraz Marek Rubnikowicz, dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu za popularyzację dziedzictwa kulturowego regionu oraz promowanie jego walorów kulturowych.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego